Straipsniai

Akumuliatorių monoblokai ir aukšta temperatūra

Vytautas Ščiuka, www.secbaltic.com Reta vasara neatneša kaitros ir tuo pačiu - problemų elektroninę įrangą, ir ypatingai - akumuliatorių sistemas eksploatuojančioms tarnyboms. Puikiai žinoma, kad aukšta temperatūra - vienas didžiausių populiariųjų švino - rūgštinių akumuliatorių priešas. Esant 30-35°C lauko temperatūrai pavėsyje, netgi kontroliuojamos temperatūros akumuliatorinėse kondicionieriai sunkiai geba palaikyti optimalią 20°C temperatūrą, ką jau kalbėti apie patalpas su natūralia ventiliacija ar išorinius įrenginius, kur akumuliatoriai nuo aplinkos poveikio teapsaugoti metalinių konteinerių sienelių. Kas tuo metu vyksta akumuliatoriaus viduje? Kiek sutrumpės jo tarnavimo laikas? Kaip sušvelninti temperatūros įtaką?

Akumuliatorių vidinė varža - ar tai patikimas jų būklės indikatorius?

Vytautas Ščiuka, www.secbaltic.com Vidinės varžos metodai suteikia naudingą informaciją apie akumuliatorių būklę ir galimus jų gedimus. Vis dėlto, priešingai nei talpos patikra, vidinės varžos matavimo metodai neduoda vieningų ir nekintamų rezultatų. Iš savo klientų visame pasaulyje sulaukiame klausimų, kaip teisingai vykdyti ir interpretuoti akumuliatorių patikrą vidinės varžos matavimo metodais; taip pat labai dažnas klausimas - kodėl skiriasi gamintojo pateikiama akumuliatorių vidinė varža nuo išmatuotos naudojant kimntamos srovės signalo metodą? Iš tiesų, skirtumai yra, ir dažnai gana ženklūs. Tad kuo tikėti?

Tinkamas akumuliatorių tipo parinkimas

Vytautas Ščiuka, www.secbaltic.com Nors švino - rūgšties akumuliatoriai naudojami jau daugiau nei 100 metų, o šiuolaikinės technologijos užtikrino įspūdingą hermetizuotų (neaptarnaujamų) (VRLA - valve regulated lead-acid) akumuliatorių pažangą, tačiau vartotojai vis dar dažnai nusivilia, kai jų akumuliatorių sistemų veikimas neatitinka lūkesčių, o realus akumuliatorių tarnavimo amžius būna mažesnis už projektinį. Dažna to priežastis - netinkamo tipo akumuliatorių parinkimas, neatsižvelgiant ar nepakankamai atsižvelgiant į jų naudojimo specifiką ir aplinkos veiksnius.

Dešimt būdų nužudyti akumuliatorius

Vytautas Ščiuka, www.secbaltic.com Tinkamai eksploatuojant, akumuliatoriai miršta natūralia mirtimi, išeikvojus visą akumuliatoriaus aktyviųjų medžiagų resursą arba suirus teigiamam elektrodui dėl nuolatos akumuliatoriuje vykstančios korozijos. Tačiau kai akumuliatorių baterijos eksploatuojamos netinkamai, akumuliatoriai galiausiai miršta (tiksliau, yra nužudomi) prieš laiką.